Obserwatorzy

wtorek, 5 lutego 2013

Haft krzyżykowy

Bardzo ubolewam, o czym juz wspominałam, nad brakiem czasu. A jest  tyle technik, którymi chciałabym się zająć. Obserwuję dziewczyny haftujące krzyżykami i zazdroszczę, bo ja cały czas odkładam to na później.
Zastanowiłam się trochę dłużej i przypomnialam sobie to, że  ja też swego czasu "popełniłam krzyzykiem" parę rzeczy. W sumie cztery serwety (dwie "poszły" w świat i zdjęcia ich raczej nie do zdobycia), dwie są u mnie i zalegają szufladę. Przy innej okazji je pokażę. Pierwszą rzecz jaką wyhaftowałam był igielnik. Znalazłam go, gdy szukałam dla mojej córki muliny na technikę do szkoły.

Parę rzeczy mam rozgrzebanych, jak ten obrazek należący do cyklu kalendarzowego.

 


W sumie jest ich dwanaście. Nie mam pojecia czy kiedykolwiek zrobię wszystkie. Na sześć znalazłam ścianę i motywację, ale pewnie bliżej lata się za to wezmę. Dzień będzie dłuższy, a ja mogę tylko wieczorami haftować.
No i jeszcze podusie (połączenie haftu krzyżykowego i patchworku) z postu "Trochę staroci".
Dziękuję wszystkim za komentarze i zapraszam  do zaglądania do mnie.

7 komentarzy:

 1. Basiu, no to motywuję do skończenia tego haftu, bo niewiele już zostało. I tak co miesiąc kolejny hafcik i ..... kalendarz gotowy:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Maki śliczne, nie jestem w temacie, więc nie wiem na jaki to miesiąc.Podusia tez fikuśna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też cię motywuję, bo śliczne te maczki, szkoda ich do szuflady.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Obrazek z makami już pięknie wygląda.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Basko Basko nie przestaniesz mnie zadziwiac wielokierunkowa pracowitoscia :)piekne prace !!! przy okazji podesle Ci zdjecia moich krzyzykowych wyrobow

  jolak

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam, zapraszam do wzięcia udziału w bombonierkowej zabawie. Pozdrawiam serdecznie i lawendowo :)
  http://beatybombonierka.blogspot.com/2013/02/dam-drapaka.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Haft krzyżykowy bardzo ładnie Ci wychodzi, jak najbardziej powinnaś skończyć kalendarz. Jak będzie cieplej na pewno znajdziesz na o więcej siły i ochoty! Dziękuję za odwiedziny u mnie i pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń